نیکول کیدمن

زندگینامه، پلات و نقد فیلم، خرید مجموعه فیلم های نیکول کیدمن (شامل 40 فیلم) و ...

 

نیکول کیدمن

 

 نیکول مری کیدمن 1(Nicole Mary Kidman, AC)، هنرپیشه، مدل و خواننده استرالیایی تبار، زاده شده ی آمریکا و از جمله افراد مخالف با نژاد پرستی و از مدافعان حقوق بشر است که از 1994 ملقب به سفیر خیرخواهی سازمان یونیسف استرالیا شده است. در 2006، کیدمن لقب AC را بعنوان بالاترین مقام یک شهروند استرالیایی دریافت کرد. همچنین در این سال کیدمن بعنوان گرانترین هنرپیشه سینما معرفی شد.

محبوبیت کیدمن از فیلم هیجان آنگیز «سکوت مرده» بسال 1989 شروع شد. بازی های او در فیلم هایی نظیر «روزهای تندر، 1990»، «به قیمت مردن، 1995» و «مولین روژ!، 2001» تحسین همگان را برانگیخت، و نقش آفرینی او در فیلم سینمایی «ساعت ها، 2002» موجبات دریافت چندین جایزه برجسته از جمله، جایزه اسکار بهترین هنرپیشه، جایزه بهترین هنرپیشه ی نقش اول و جایزه گلدن گلوب برای وی شد. در 2003، کیدمن نشان ستاره خود را در «گام های شهرت»2 هالیوود، کالیفرنیا دریافت کرد. (مشاهده تصویر)

بدلیل زاده شدن از والدین استرالیایی در هاوایی، کیدمن دارای حق شهروندی دوگانه در استرالیا و ایالات متحده است.

دوران اولیه

 

کیدمن در هونولولوی، هاوایی بدنیا آمد. پدرش، دکتر آنتونی دیوید کیدمن، یک بیوشیمیست، روانشناس کلینیکی و نویسنده است که دفتری در لن کاو ، سیدنی استرالیا دارد. مادرش، جانل اَن، آموزگار پرستاری است که کتابهای همسرش را ویرایش میکند و عضوی از انجمن تشخیص حقوق زنان است. در زمان تولد نیکول، پدرش در مؤسسه بین المللی سلامت روان یک ویزیتور بود. وقتی کیدمن چهار ساله بود بهمراه خانواده به استرالیا برگشت و در حال حاضر والدین او در ساحل شمالی سیدنی زندگی میکنند. کیدمن یک خواهر کوچکتر از خود بنام، آنتونیا، دارد که روزنامه نگار است. او از دوران نوجوانی هنرپیشه ای بنام نیامی واتس را میشناخت که تا به امروز این دو بهترین دوستان هم هستند.

کیدمن در مدرسه عمومی لن کاو، و دبیرستان دخترانه شمال سیدنی تحصیل کرد. پس از آن تحصیلاتش را در دانشکده هنری ویکتورین در ملبورن، و تئاتر خیابان فلیپ سیدنی، بهمراه نیامی واتس تکمیل کرد و در ادامه تئاتر استرالیایی برای افراد جوان را پشت سر گذاشت.

دوران فعالیت

 

دوران فعالیت اولیه در استرالیا (1983 - 1989)

اولین حضور کیدمن در مقابل دوربین به 15 سالگی اش بسال 1983، در موزیک ویدئوی پت ویلسون برای آهنگ «دختر رقاص» برمیگردد. در پاپان همان سال او نقشی فرعی در سریال تلویزیونی «رودخانه پنج مایلی» و چهار نقش اصلی دیگر در فیلمهایی از جمله «سارقان دوچرخه سوار» و «کریسمس در جنگل» بازی کرد. در طی دهه 1980، او در چندین فیلم استرالیایی از جمله در درام «یک تمرین محلی»، سریال کوتاه «ویتنام، 1986»، «شهر رویایی، 1988» و «هتل بانکوک، 1989» بازی کرد.

کسب شهرت (1989 - 1995)

در 1989، کیدمن در فیلم «سکوت مرده» در نقش ری اینگروم، همسر یک افسر دریایی بنام جان اینگروم، که توسط یک بیمار روانی بنام هوگی وارینر (بیلی زین) در یک سفر دریایی دزدیده شده بود، بخوبی درخشید. فیلم انتقادهای زیادی دریافت کرد؛ بسیاری عنوان کردند: در تمام فیلم، کیدمن فوق العاده بود. او به شخصیت ری سرسختی و انرژی بخشید . در ضمن، راجر ابرت، کارشناس نقد فیلم، به ترکیب فوق العاده بین نقش های اصلی اشاره کرد و گفت: ... کیدمن و زین واقعی بازی کردند، در سکانس هایی که با هم بودند دشمنی قابل لمسی داشتند. در 1990، او در کنار تام کروز در فیلم «روزهای تندر» بازی کرد، و همچنین بار دیگر در نقش رون هووارد در فیلم «دوردست ها، 1992». در 1995، کیدمن در جمع بازیگران فیلم «بتمن جاویدان» نقش آفرینی کرد.

موفقیت بین المللی (1995 - امروز)

دومین فیلم کیدمن در سال 1995، «به قیمت مردن»، فیلمی کمدی بود که مسبب دریافت تعریف و تمجید های فراوان برای او شد. بخاطر نقش اخبارگوی قاتل، سوزان استون مارتو، او جایزه گلدن گلوب و پنج جایزه دیگر بعنوان جوائز بهترین هنرپیشه را دریافت کرد. در 1998، وی در فیلم «جادوی عملی» بهمراه سندرا بلوک نقش آفرینی کرد، همچنین در تئاتر «اتاق آبی»، که در لندن اجرا شد. در 1999 کیدمن و کروز در نقش یک زوج در فیلم «چشمان کاملاً بسته»، آخرین فیلم استنلی کیوبریک، بازی کردند. از این فیلم بطور کلی انتقادات مثبتی شد اما بدلیل نمایش واضح و صریح صحنه های س.ک.س در آن، سوژه ای برای بحث و جدال در مورد حذف صحنه ها شد.

در 2002 کیدمن بخاطر اجرایش در فیلم موزیکال «مولین روژ!» در 2001، نامزدی جایزه اسکار را دریافت کرد، که در آن نقش یک زن فاحشه دربار، بنام ستین را در مقابل اوان مک گرگور بازی کرد. متعاقباً کیدمن دومین جایزه گلدن گلوب خود را بعنوان بهترین هنرپیشه فیلم موزیکال و کمدی دریافت کرد. همچنین وی در همین سال در فیلم ترسناک «دیگران» بخوبی درخشید و جوائز متعددی دریافت کرد. در طی فیلمبرداری «مولین روژ!» در استرالیا، کیدمن از ناحیه دنده آسیب دید، و در نتیجه، جودی فاستر جایگزین او بعنوان هنرپیشه نقش اول فیلم «اتاق ایمن» شد. در این فیلم صدای کیدمن از پشت تلفن در نقش معشوقه همسر نقش اصلی شنیده میشود.

سال پس از آن، کیدمن بهترین جایزه را بابت بازی نقش ویرجینیا وولف، در فیلم «ساعت ها» دریافت کرد، که در آن یک عضو مصنوعی به وی اضافه شد (بینی .م) که باعث شد که تقریباً غیرقابل شناختن بشود. وی جایزه اسکار بهترین هنرپیشه را بابت این نقش دریافت کرد، و بهمراه آن جایزه گلدن گلوب، جایزه فیلم و تلویزیون بریتانیا و تعداد بسیار از جوائز دیگر. با این موفقیت کیدمن اولین هنرپیشه استرالیایی شد که جایزه اسکار دریافت کرد. در طی سخنرانی های اعطای جایزه اسکار، کیدمن عباراتی غم انگیز در مورد اهمیت هنر بیان کرد، حتی از دوره جنگ: چرا به مراسم اسکار آمدید وقتی جهان در چنین غوغایی است؟ چون هنر مهم است. و به این خاطر که شما باور دارید که چه باید بکنید و میخواهید تا تکریمش کنید، و این سنتی است که نیاز به حمایت دارد.

در همان سال، کیدمن در سه فیلم کاملاً متفاوت بخوبی درخشید. اولین فیلم «داگویل» بود، ساخته کارگردان دانمارکی لارس وُن ترایر، یک فیلم تجربی بر پایه یک استودیوی عریان بود. در دومین فیلم، وی با  آنتونی هاپکینز در فیلمی اقتباس شده از رمان فیلیپ روث، بنام «آفت بشریت»، همبازی شد. سومین فیلم، بنام «کوهستان سرد»، یک داستان عاشقانه از دو جنوبی (ساکن جنوب ایالات متحده .م) بود که بدلیل جنگ داخلی از هم جدا شده بودند، که موجب دریافت نامزدی جایزه گلدن گلوب برای او شد.

فیلم سال 2004 کیدمن بنام « تولد» نامزد دریافت جایزه شیر طلایی در جشنواره فیلم ونیس شد، و کیدمن بار دیگر نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب شد.

فیلم های 2005 کیدمن «مترجم» و «افسون شده» بودند. «مترجم»، به کارگردانی سیدنی پال ایک، آمیزه ای از انتقادات را دریافت کرد، در حالی که «افسون شده»، با هنرنمایی ویل فرل و بر پایه طنز تلویزیونی دهه 1960 با همین نام، تماماً توسط نقادان بررسی شد. هیچکدام از این دو فیلم  در آمریکا خوب فروش نرفتند؛ میزان فروش باجه های بلیط آنها کاملاً به زیر بهای تولید سقوط کرد، اما هر دو فیلم در سطح بین المللی فروش خوبی داشتند.

در عین موفقیت های او در هنر سینما، کیدمن چهره ی یادآور عطر شانل نامبر فایو هم هست.وی بهمراه رودریگو سانترو در رشته ای از تبلیغات تلویزیونی و چاپی، به کارگردانی کارگردان «مولین روژ!»، باز لورمان، برای تبلیغ عطر در طی عید سالهای 2004، 2005، 2006 و 2008 شرکت کرد. تبلیغ 3 دقیقه ای ساخته شده برای شانل نامبر فایو کیدمن را رکورددار بیشترین مبلغ پرداختی به یک هنرپیشه در ازای هر دقیقه بازی تبدیل کرد و این پس از آن بود که گزارش شد که او 12 میلیون دلار برای سه دقیقه تبلیغ  دریافت کرده است. در این مدت، کیدمن همچنین بعنوان 45امین فرد پرآوازه 2005 در لیست 100 فرد مشهور مجله فوربز قرار گرفت. گزارش شده که او در طی سال های 2004-2005 بالغ بر 14.5 میلیون دلار درآمد کسب کرده است. در لیست 2005 گرانترین هنرپیشگان مجله مردم، کیدمن پس از جولیا رابرتس با 16 تا 17 میلیون دلار به ازای هر فیلم، دومین نفر بود. اندکی بعد وی رابرتس را بعنوان گرانترین هنرپیشه پشت سر گذاشت.

کیدمن در فیلم دیان آربس3، بنام «خز» ایفای نقش کرد. او همچنین از جمله صداگذاران فیلم انیمیشنی «تیز پا» بود، که بسرعت بسمت موفقیت های تجاری سوق پیدا کرد؛ سر جمع این فیلم بیش از 384 میلیون دلار در سرتاسر جهان فروش داشت. در 2007، او در فیلم علمی تخیلی «هجوم» به کارگردانی اولیویر هیرشبیگل هنرنمایی کرد، که گزارش شد کیدمن برای اجرایش 26 میلیون دلار دریافت کرد؛ گرچه این فیلم یک شکست تجاری وخیم بود. کیدمن اظهار داشت که هیچگونه کنترلی بر روی موفقیت های فیلم هایش ندارد. او همچنین در برابر جنیفر جیسون لی و جک بلک در کمدی درام نوح بومباک، بنام «مارگو در عروسی» بازی کرد. همچنین او در اولین قسمت از یک فیلم اقتباسی («قطبنمای طلایی» .م) از رمان تخیلی «جسم ناپاک او» که در سه مجموعه فیلم ساخته شده، در نقش منفی مریسا کولتر بازی کرده است. بهرحال فیلم «قطبنمای طلایی» در برآورده کردن چشم داشت ها به مراکز فروش بلیط شمال آمریکا برای کاهش احتمال توقف اکران فیلم ناتوان ماند.

در 25 جون 2007، کمپانی نینتندو اظهار کرد که کیدمن چهره ی جدید رشته تبلیغاتی نینتندو برای یکی از بازی های نینتندو دی.اس4، بنام «تمرین هوشی بیشتر»، در مغازه های اروپا خواهد بود.

در 2008، او در فیلم تاریخ نمای5 استرالیایی باز لورمان، تحت عنوان «استرالیا» هنرنمایی کرد، که داستان آن بر پایه قلمرو شمالی استرالیا6 در زمان حمله ژاپنی ها  به داروین7 در جنگ جهانی دوم است. کیدمن در مقابل هیو جکمن، در نقش یک زن انگلیسی و بسیار پاکدامن است. این فیلم در باجه های بلیط فروشی سرتاسر جهان موفق بود.

در واقع این کیدمن بود که قرار بود در فیلم درام آلمانی بنام «خواننده» ایفای نقش کند، اما بدلیل بارداری او مجبور به کناره گیری از بازی در این فیلم شد. به فاصله کوتاهی پس از خبر کناره گیری کیدمن، اعلام شد که کیت وینزلیت به جای وی ایفای نقش خواهد کرد. وینزلیت بخاطر این نقش جایزه اسکار بهترین هنرپیشه را از آن خود کرد؛ کیدمن یکی از پنج برنده قبلی بود که او را به عنوان فرد لایق جایزه معرفی کردند.8

کیدمن در 2009 در فیلم موزیکال راب مارشال بنام «نُه» نقش آفرینی کرد. با  ارون اکهارت در یک فیلم اقتباسی برنده جایزه پولیتزر9، بنام «سوراخ موش»10 شرکت کرد، که نیکول برای بازی در آن، نقشش را در فیلمی از وودی آلن بنام «تو غریبه ای بلند قد و سیاه را ملاقات خواهی کرد»، منهل کرد.

برنامه های آینده

طبق گزارش تی.وی گاید11 کیدمن در فیلم «دختر دانمارکی»، فیلمی که از رمانی با همین نام اقتباس شده است، در نقش اینر وگنر، اولین فردی که در جهان با عمل جراحی تغییر جنسیت داد، و در مقابل گواینث پالترو بازی خواهد کرد. او همچنین در تولید و اجرای فیلمی اقتباسی از رمان کریس کلیو، بنام «زنبور کوچولو» با شرکت فیلمسازی بی.بی.سی همکاری خواهد کرد. فیلمبرداری آن برای اواخر 2010 و اوایل 2011 برنامه ریزی شده است. او اخیراً در صدا گذاری فیلمی تبلیغاتی شرکت کرده است که استرالیا از آن برای پشتیبانی از شانس میزبانی خود برای جام جهانی 2018 استفاده خواهد کرد. این ویدئوی پنج دقیقه ای در جام جهانی 2010 در آفریقای جنوبی به نمایش گذاشته خواهد شد.

خوانندگی

قبل از «مولین روژ!» خواننده نبود، اما کیدمن اجرای خوبی در فیلم داشت. همخوانی او با  اوان مک گرگور در آهنگ «هرآنچه که شود» جایگاه 27ام را در جدول تک آهنگ های بریتانیا کسب کرد. بعدها او با رابی ویلیامز در آهنگ «یک چیز احمقانه»، تک آهنگی از آلبوم ویلیام بنام «برقص وقتی داری میبری»، شرکت کرد. این آهنگ در جدول تک آهنگهای آریانت استرالیا12در مکان هشتم، و در بریتانیا بمدت سه هفته در مقام اول بود. همچنین در کریسمس 2001 بریتانیا در رتبه اول بود.

در 2006، کیدمن بهمراه همخوانی در موزیک نورما جین بنام «آهنگ قلب» که نمونه ای تغییر یافته از آهنگ «بوسه» پرنس بود، فیلم انیمیشنی «تیز پا» را نیز صداگذاری کرد. کیدمن در فیلم موزیکال راب مارشال بنام «نُه» بهمراه دانیل دی لویس، پنلوپه کروز، جودی دینک، سوفیا لورن و ماریون کوتیلارد خوانندگی کرد.

زندگی شخصی

 

کیدمن دوبار ازدواج کرد. در زمان ساخت فیلمش بسال 1990، بنام «روزهای تندر»، بطور احساسی به تام کروز وابسته شد. کیدمن و کروز در عید کریسمس 1990 در تلوراید، کلرآدو با هم عروسی کردند. زوج جوان، دختری بنام ایزابلا جین (متولد 1992) را به فرزندی قبول کردند، و همچنین یک پسر، بنام کونور آنتونی (متولد 1995). آنها اندکی پس از دهمین سالگرد عروسیشان از هم جدا شدند. کیدمن سه ماهه حامله بود و مجبور به سقط جنین شد. کروز در 2001 نسبت به جدایی تصمیم قطعی پیدا کرد. ازدواجشان در 2001 پایان یافت، و کروز دلیل آن را عدم تفاهم های وفق ناپذیر اشاره کرد. دلیل روشنتر برای جدایی برای در عموم فاش نشد. در مری کلر13، کیدمن ذکر کرد که یک حاملگی خارج از رحم در اوایل ازدواجشان داشته است. در جون 2006 در مجله زنان خانه دار، او گفت که همچنان کروز را دوست دارد: او مرد بزرگی بود؛ هنوز هم هست. برای من، او فقط تام بود، اما برای دیگران، او مرد بزرگی بود. او با من مهربان بود. و من عاشقش بودم. هنوز هم عاشقش هستم. بعلاوه کیدمن صریحاً ابراز کرد که از جدایی شان شکه شده بود.

فیلم سال 2003 بنام «کوهستان سرد»، موجب این شایعه شد که عشقبازی بین کیدمن و هم بازی او جود لَو دلیلی برای فسخ ازدواج شد. هر دو این ادعا را رد کردند، و کیدمن مبلغ نامعلومی غرامت را از روزنامه ی انگلیسی که این داستان را چاپ کرده بود گرفت. او این پول را به یتیم خانه رومانیایی در شهری که فیلم آنجا ساخته شده بود هدیه کرد. رابی ویلیامز اظهار کرد که آنها عشقبازی کوتاهی در کرجی بادی کیدمن در تابستان 2004 داشتند. اندکی پس از دریافت اسکار، شایعاتی در مورد رابطه او و آدرین برودی پخش شد. او در 2003 موسیقیدان لنی کراویتز را ملاقات کرد و در 2004 با او قرارهایی عاشقانه داشت.

کیدمن دومین شوهرش، کیث اوربان خواننده سبک محلی، را در جی.دی ال.ای، در مراسم بزرگداشت استرالیایی ها در ژانویه 2005 ملاقات کرد. آنها بتاریخ 25 جون 2006، در کلیسای یادبود اسقف سرتی در زمین های ملکی سنت پاتریک در منلی شهر سیدنی ازدواج کردند. آنها خانه هایی را در سیدنی، ساتون فارست، لس آنجلس و نشویل در تنسی خریداری کردند. در مارس 2008، قصر هایی را در لس آنجلس و نشویل در عرض چند روز خریداری کردند. پس از حدس و گمان های مطبوعات، عاقبت مشخص شد که کیدمن در 8 ژانویه 2008 سه ماهه باردار بوده است. زوج جوان، صاحب اولین فرزندشان، ساندی رُز کیدمن اوربان، در 7 جولای 2008، در نشویل، تنسی شدند. پدر کیدمن گفت که نام میانه دخترشان را از روی نام مادربزرگ مرحوم اوربان، رُز، گرفته اند.

کیدمن در مصاحبه ای با اِلن دیجنز در 2005 خاطرنشان کرد که او از انجام دادن یکی از سرگرمی های دلخواهش، چتر بازی14، در زمان فیلمبرداری یک فیلم منع شده است. در ژانویه 2005، کیدمن مراقبت های محافظتی کوتاه مدتی را بدلیل تعقیب شدن از سوی دو عکاس دوره گرد شهر سیدنی پشت سر گذاشت.

در اوایل 2009، کیدمن در یکسری از تمبرهای پستی ویژه که هنرپیشگان مشهور استرالیایی را به تصویر میکشید ظاهر شد. او، جفری راش، راسل کرو و کیت بلانچت هر کدام دوبار در این سری ها به تصویر کشیده شدند؛ یکبار در قالب خودشان و بار دیگر در قالب یک شخصیت برنده جایزه اسکار.

جنبه مذهبی و سیاسی

کیدمن یک کاتولیک رومی افراطی است. او در زمره ملتزمین کلیسای مری مکیلاپ در شمال سیدنی است. در زمان ازدواجش با کروز، گاه و بیگاه  دنباله روی ساینتولوژی15 یوده است. وی از زمان جدایی اش میلی به صحبت کردن در مورد ساینتولوژی ندارد. نام کیدمن در یک آگهی در روزنامه لس آنجلس تایمز (17 آگوست 2006) بوده است که در کشمکش 2006 لبنان و اسرائیل، حماس و حزب الله را محکوم و از اسرائیل حمایت میکند. کیدمن جزو حزب دموکرات آمریکا است و در انتخابات ریاست جمهوری 2004 به جان کری رأی داد.

فعالیت های خیرخواهانه

کیدمن از 1994 سفیر خیرخواهی سازمان یونیسف16 بوده است. او مبالغی را بابت توجه و مراقبت از کودکان بی سرپرست در سراسر جان هزینه کرده است. در 2004، سازمان ملل برای قدردانی از او لقب شهروند جهانی را به وی اعطا کرد. در سالروز استرالیا17بسال 2006، کیدمن با دریافت مدال افتخار استرالیا با عنوان هم نشین ملکه، به والاترین مقام شهروندی نائل شد. او همچنین در 26 ژانویه 2006 بعنوان سفیر خیرخواهی یونیفم18 معرفی شد.

کیدمن به انجمن لیتل تی برای حمایت از بیماران مبتلا به سرطان سینه پیوست تا با طراحی تی_شرت و یا جلیقه به جمع آوری پول برای بیماران سرطان سینه بپردازد. مادر کیدمن بسال 1984 مبتلا به سرطان سینه بود.

در 8 ژانویه 2010، کیدمن به همراه نانسی پلوسی، جون چن و جو توری به قصد مبارزه با خشونت علیه زنان و کودکان، مراسمی برگزار کردند تا به صندوق جلوگیری از خشونت خانواده در خریداری زمین در منطقه جدید بین المللی در حوالی پادگان سانفرانسیسکو19 کمک کنند.

جوائز

 

در 2003، کیدمن نشان ستاره خود را در گام های شهرت هالیوود دریافت کرد. علاوه بر جایزه اسکار بهترین هنرپیشه در 2003، کیدمن جوائز بهترین هنرپیشه را از گروه های کارشناسی فیلم و یا از سازمان های اهدای جوائز دریافت کرد: نشریات خارجی هالیوود (گلدن گلوب)، مؤسسه فیلم استرالیا، جایزه موسسه سرگرمی بلاکباستر، جایزه امپایر، جایزه گلدن ستلایت، فستیوال فیلم هالیوود، محفل نقادان لندن، انجمن روسی نقادان فیلم و انجمن نقدان فیلم سوث ایسترن. در 2003، به کیدمن جایزه سینماتک آمریکا20 اهدا شد. او همچنین از طرف انجمن بین المللی  مالکان تئاتر در همایش شوست در سال 1992، بعنوان ستاره زن آینده معرفی و در 2002 برای یک دهه موفقیت برجسته در صنعت فیلمسازی از او تقدیر شد.

افتخارات دولتی

در 2006، کیدمن بخاطر خدماتش به هنرهای نمایشی بعنوان یک هنرپیشه شهیر، به حفظ سلامت جامعه از طریق کمک های مالی اش در بهبود روشهای درمان پزشکی برای زنان و کودکان و حمایت هایش در امر تحقیقات در مورد سرطان، به جوانان بعنوان یک پیشتیبان برای هنرمندان نمایشی تازه کار، و به دلیل نوع دوستی21 در استرالیا و در سطح بین الملل، موفق به دریافت نشان افتخار دولت استرالیا (نشان AC)، بزرگترین مقام برای یک شهروند استرالیایی شد. بهرحال، بدلیل مشغولیاتش با فیلمسازی و ازدواج با اوربان، تا 13 آوریل 2007 طول کشید تا از او از این بابت تقدیر شود. بدین منظور از وی تحت مراسمی در خانه حکومتی، کانبرا، توسط فرماندار کل استرالیا22 تقدیر شد.

 

 منبع: ویکی پدیا

مترجم: محسن

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

پانویس:

1. AC: بهترین مقام اعطایی از طرف ملکه استرالیا به افرادی که بیشترین خدمات را به استرالیا انجام داده اند.

2. موزه ای خیابانی و فضای باز در هالیوود که از یک پیاده روی معمولی با تعدادی ستاره در امتداد آن تشکیل شده است که هر ستاره نماد یکی از چهره های برتر هالیوود است. نام  هنرمند بهمراه آرمی که نشان دهنده دلیل شهرت (سینما، رادیو، تلویزیون و...) است در درون  آن حک شده است. در میان بیش از 2000 ستاره این پیاده رو حتی نام شخصیت های مشهور کارتونی هم بچشم میخورد. (مشاهده تصویر)

3. دیان آربس، Diane Arbus، متولد 1923 عکاس و نویسنده ای آمریکایی بوده است که بخاطر عکسهای سیاه سفید مربع شکل که از افراد عجیب و غریب گرفته است شهرت دارد. دو قلو ها، غولپیکرها، کوتوله ها، معلولین، افراد منحرف، برهنه گرایان و ... همه گی سوژه های او در عکاسی بوده اند. دیان بسال 1971 خودکشی کرد. فیلم «خز یا مو»داستانی خیالی از زندگی دیان است که نیکول کیدمن ایفاگر نقش اوست. تعدادی از عکس های دیان آربس را میتوانید اینجا ببینید. بعضی از آنها صحنه هایی از فیلم را یادآوری میکنند.

4. نوعی دستگاه بازی کامپیوتری جیبی ساخته شرکت نینتندو .

5. فیلم تاریخ نما Period Film یا  دسته ای از فیلم ها هستند که داستان آنها به دوران خاصی غیر از  زمان حاضر برمیگردد. داستان فیلم تاریخ نما میتواند در دوران آینده یا گذشته باشد.

6. ناحیه ای حکومتی در استرالیا. (مشاهده تصویر)

7. پایتخت قلمروی شمالی استرالیا.

8. در این مراسم کیدمن یکی از پنج Presenter (معرفی کننده) حاضر در مراسم بود. پرزنتر در مراسم اسکار به کسی گفته میشود که با رای آنها فرد لایق دریافت جایزه انتخاب میشود. پرزنترها از بین برندگان قبلی جایزه اسکار انتخاب میشوند.

9. جایزه ای سالانه  که به کارهای برجسته زمینه های گوناگون از جمله روزنامه نگاری، موسیقی، ادبیات، پزشکی و ... تعلق میگیرد. نمایشنامه سوراخ موش در 2007 یکی از برندگان این جایزه بوده است. فیلم نیکول کیدمن با همین نام از این نمایشنامه اقتباس شده است.

10. ترجمه دقیق آن «سوراخ خرگوش» میشود که مترادف بهتر آن در فارسی «سوراخ موش» است.

11. هفته ای نامه آمریکایی در مورد برنامه های تلویزیونی.

12. آریانت، ARIAnet: مخفف کلمات  Australian Recording Industry Association (انجمن صنعت ضبط استرالیا) میباشد.

13. ماهنامه ای  آمریکایی در زمینه زنان.

14. از روی واژه Sky Diving ترجمه شده است که معنی دقیقتر به ورزشی هوایی مربوط میشود که در آن فرد پس از شیرجه رفتن از هواپیما در حال سقوط آزاد مدتی را طی میکند و در آخر با چتر فرود میاید.

15. مکتبی مذهبی که این عقیده را تقویت می نماید که انسان ها ارواحی فناناپذیرند که اتصال با اصل خود را گم کرده اند. در این راستا انسان می بایست با هوشیاری کامل تمامی تجربه‌های تلخ زندگی خود را مرور کرده و به یاد آورد تا از آن ها گذر کرده به سرچشمهٔ حیاتی خود نزدیک تر گردد. تام کروز از پیروان این مذهب است.

16. صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد.

17. سالروز استرالیا: روزی که اولین ناوگان انگلیسی ها در 26 ژانویه 1788 به سیدنی کاو  رسید.

18. صندوق توسعه اومور زنان سازمان ملل متحد.

19. پادگانی قدیمی در سانفرانسیسکو که امروزه بصورت پارک در آمده است.

20. جایزه ای سالانه که به هنرپیشه ای فوق العاده تعلق میگیرد که کاملاً در کارش زبانزد بوده و سهم بزرگی در هنر سینما داشته باشد.

21. فرد مخالف با نژاد پرستی و تبعیض نژادی.

22. الیزابت II، ملکه استرالیا.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

+ نوشته شده در  ساعت   توسط mohsen4465  |